![]() Zapraszamy do sklepu www.narzedzia24.info |
e-Handel ul.Brzozowa 15A 05-806 Nowa Wieś tel. +48 503 987 657 |
Profesjonalny zestaw służący do prawidłowego de/montażu sprzęgieł dwumasowych typu SAC, bez uszkodzeń.
Komplet pasuje do większości sprzęgieł dwumasowych typu SAC (Samonastawnych).
Sprzęgła samonastawne są standardowym rozwiązaniem w pojazdach o wysokim momencie obrotowym lub zwiększonej potrzebie na dłuższą trwałość. Kluczowym wymogiem prawidłowego montażu sprzęgieł SAC jest zastosowanie specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu można zapobiec przedwczesnemu rozprężeniu pierścienia regulacyjnego w docisku sprzęgła, co mogłoby prowadzić do jego trwałego uszkodzenia.
Zestaw do montażu i demontażu samonastawnych sprzęgieł dwumasowych SAC (Self Adjusting Clutch) umożliwia wykonanie tych czynności bez uszkodzeń, jednocześnie zapewniając zachowanie sprzęgła w prawidłowej pozycji.
Niezbędny jest do wywołania wstępnego naprężenia w centralnej sprężynie talerzowej oraz umożliwia właściwe ustawienie tarczy względem łożysk prowadzącego i oporowego.
Jest to narzędzie uniwersalne – w zestawie znajdują się belki cztero- i trójramienne.
Zawiera również funkcję dopasowania do krótkich tarcz sprzęgła BMW oraz tarcz sprzęgieł tradycyjnych.
Montaż sprzęgieł SAC bez użycia odpowiednich narzędzi skutkuje niepożądanym obrotem pierścienia regulacyjnego z klinami dystansowymi, co może prowadzić do uszkodzeń sprzęgła.
Specyfikacja:
W zestawie:
K00032